Haber

“Gönül Kalbe Programı”nın açılışında depremzede çocuklar doyasıya eğlendi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen Gönül Kalbe Programının açılışı, Bakan Göktaş’ın katılımıyla Hatay’da gerçekleştirildi. Açılışta depremzedeler keyifli dakikalar geçirdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden olumsuz etkilenen çocuk ve gençlerin hayatlarının normale dönmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Depremin yaşandığı 11 ilde gençler ve çocuklar için hayata geçirilen Gönül Kalbe Programı’nın açılışı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış programı, Antakya ilçesindeki AFAD-İstanbul Sanayi Odası Yaşam Kent’te gerçekleştirildi. Programa Hatay Valisi Mustafa Masatlı, il protokolü, depremzedeler ve çocuklar katıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

“Depremin üzerinden 190 gün geçti, ilk günden beri yanınızdayız”

Bakan Göktaş, depremin olduğu ilk günden bu yana depremzedelerin yanında olduklarını belirterek, “6 Şubat depreminin üzerinden tam 6 ay geçti. Depremin üzerinden tam 190 gün geçti. Depremin üzerinden bu yana sizlerle beraberiz. Yaralarımızı birlikte sarıyoruz, her geçen gün birlikte daha da yeterli hale geliyoruz. Allah bizi bu tür felaketlerden korusun. 21 yıldır sözümüzü tuttuk, 21 yıldır hiçbir kayıp bırakmamak için çalıştık. yalnız vatandaşlarımıza ve millete hizmetkâr olmaktır. İnşallah bu sürecin sonunda deprem bölgesinde verilen tüm sözleri süratle yerine getireceğiz.” dedi.

Gönül Kalbe Programı ile daha güçlü bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Göktaş, “Uygulamaya koyduğumuz ‘Kalp Kalbe Programı’ ile çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sosyal, akademik ve sosyal desteklerle desteklenmesini hedefliyoruz. , sanatsal ve sportif faaliyetlerle hayatlarının sonraki adımlarında daha güçlü birer birey olmaları için barınaklardaki çocuklarımızın ve gençlerimizin her anını dolu dolu geçirmeleri ve bu kesintili süreci sağlıklı bir şekilde tamamlamaları için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu amaç doğrultusunda çocuklarımızın yaşlarına ve gelişimlerine uygun aktivite alanları oluşturduk.Özellikle çocuklarımızın yaşlarına ve gelişimlerine uygun aktivite alanları oluşturduk.Hobi atölyeleri ve aktivite alanlarını hayata geçirdik. Umarım hep mutlu kalırsınız.Amacımız gençlerimizin bu faaliyet alanlarında yeteneklerini ve hayallerini keşfetmeleri ve ülkesine,ülkesine fayda sağlayacak birer insan olmaları için kendilerine bir yol bulmalarıdır.” sözlerini kullandı.

Bakan Göktaş, konuşmasının ardından LGS ve YKS sınavlarında üst düzey başarı gösteren öğrencilere bisiklet hediye etti. Bakan Göktaş, törenin ardından depremzedelerle vakit geçirdi. Açılış öncesi ve sonrasında düzenlenen gösterilerle depremzedeler keyifli dakikalar geçirdi. – HATAY

gazipasaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu