Haber

S2G Esports PUBG MOBILE Dünya Şampiyonu Oldu

Dünyanın en uygun 16 takımının mücadele ettiği PUBG MOBILE World Championship 2022’nin (PMGC) galibi Türkiye temsilcisi S2G Esports oldu.

Endonezya’nın Jakarta kentinde düzenlenen etkinlikte toplamda yaklaşık 10 milyon TL toplayan S2G ​​Espor, küresel arenada Türk espor tarihinin en büyük başarısına imza attı.

S2G Esports toplam 190 puanla en yakın rakibinin 32 puan önünde şampiyon olurken, Nepal’den DRS ikinci, Brezilya’dan A7 üçüncü oldu.

PUBG MOBILE Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz, elde edilen başarının ardından şu sözleri kullandı:

“S2G Espor için PUBG MOBILE Dünya Şampiyonu olmak bizim için büyük bir başarı ve gurur kaynağı. Mücadele eden tüm temsilcilerimizi ve oyuncularımızı kutluyorum. Bu şampiyonluğun aynı zamanda tüm PUBG MOBILE Türkiye topluluğunun başarısı olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’de e-spor segmenti için değerli bir köşe bu.Bu zafer bizim için yeni başlangıçlar ve daha büyük hedefler için ilham kaynağı olacak.PUBG MOBILE Türkiye ve ülkemizdeki temsilcilerinin gelecekte de kazanmaya devam edeceğine ve bu zaferin devam edeceğine yürekten inanıyoruz. PUBG MOBILE dünyasında değerli bir yer edineceğiz.”

“PUBG MOBILE World Championship 2023’te Türkiye’ye geliyor”

Aras Şenyüz, PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nın bu yıl Türkiye’de düzenleneceğini belirtti.

Şenyüz, “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023 yılında Türkiye bu dev e-spor organizasyonuna ev sahipliği yapacak. Kasım ayından itibaren başlayacak olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası ilk kez 2020 yılında Türkiye’de yapılacak. 2023.” değerlendirmesini yaptı.

borajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu