Ekonomi

SEC’den bir kripto borsasına başka bir mahkeme celbi şoku

SEC, kripto para piyasasında gündemi belirlemeye devam ediyor. Kripto para borsalarına yönelik incelemelerin yanı sıra kripto varlıkları listeleyen kuruluşların da arandığı öğrenildi. Robinhoodtarafından sunulan en son belgeler, platformun mahkeme celbi aldığını ortaya koydu.

SEC’in son saldırısı Robinhood’un “10-K” olarak bilinen raporundan öğrenildi. Yıl sonunda düzenleyici kuruma kapsamlı bir tebligatın yer aldığı raporda, Robinhood’un mahkemeye çağrıldığı duyurulmuştu.

Mahkeme celbi, bir kişi veya kuruluşun, bir soruşturma aktifken beyanda bulunmak veya belgeleri sunmak için mahkemeye çıkmasını gerektirir.

Buna göre, Robinhood’un SEC tarafından mahkemeye çağrılmasının temel nedeni, kripto para listeleri, kripto para birimlerinin gözetimiVe platform işlemlerioldu.

Belgelere göre Robinhood, California Başsavcılığı’ndan SEC’e benzer bir biçimde emsal teşkil eden bir mahkeme celbi de aldı. Şirket, California’daki soruşturmayla işbirliği yaptığını açıkladı.

Ticaret platformu ayrıca, SEC veya bir mahkeme rastgele bir kripto para birimini menkul kıymet olarak belirlerse, bu varlığa karşı işlemleri durduracağını da belirtti.

Robinhood, taşınabilir uygulama aracılığıyla hisse senetleri ve kripto para birimlerinin satın alınabileceği bir platform olarak biliniyor. Platform şu anda bitcoin, EthereumVe dogecoinDahil olmak üzere 18 kripto varlığını listeler.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

haberkumru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu