Haber

İETT’den kovayla parçalanan BRT açıklaması: 2007-2008’de alınan hurda araçlar

Sosyal medyada bazı metrobüs araçlarının iş makinesiyle parçalandığı görüntü, “Yeni alınan metrobüsleri böyle parçaladılar… Memleketini böyle parçalayıp yıkmaya geliyorlar, bütün bunlar” gibi yorumlarla paylaşıldı. kazanır…”

İETT ise görüntülerin “2007 ve 2008 yıllarında Hollanda’dan satın alınan, verimsizlik nedeniyle hurdaya ayrılan ve ekonomik ömrünü tamamlamış, yedek parçası olmayan ve imalatçı firması iflas eden eski metrobüs araçları” ile ilgili olduğunu açıkladı.

İETT’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklama şöyle: “Bugün bazı sosyal medya hesaplarında, İETT’nin metrobüs araçlarını parçaladığı iddiasıyla eski metrobüs araçlarının ‘Makine ve Kimya Sanayii’ tarafından segmentlere ayrıldığına ilişkin görüntüler yer aldı.

Söz konusu görsel; 2007 ve 2008 yıllarında Hollanda’dan satın alınan, verimsizlik nedeniyle hurdaya ayrılan ve ekonomik ömrünü tamamlayan, yedek parçası olmayan ve üretici firması iflas eden eski metrobüs araçlarının ‘Makine Kimya Sanayii’ tarafından ön parçalara kesilecek görüntüsüdür. -ulaşım segmentleri. Kurumumuz, yerli üretim güçlü ve konforlu metrobüs araçlarını şehrimize kazandırmaya devam ediyor. Kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu